Serge Kahili King - zapis audycji radiowej - niekompletny 

AUMAKUA ALOHA MAHALO

AUHEIA

NA MAKUA

NA KUKUA MA AKUA AUHEA

E HOU MAI KA I

I KA LAU KEIA

A MI KA PO I MA NU KE

To jest błogosławieństwo i podziękowanie – pozdrowienie Wyższego Ja: „ Posłuchajcie wszyscy szamani, duchy, błogosławię to miejsce i wszystkich ludzi, którzy się tu zebrali”.

ALOHA

E HOU MAI KA I       

MAHALO

Co to znaczy Aloha?

Wielu ludzi myśli, że oznacza to witaj lub żegnaj, ale tak naprawdę oznacza miłość. A więc kiedy Hawajczycy się pozdrawiają powiadają  „Kocham cię”, albo też kocham ciebie oraz siebie. Jest to najważniejsze słowo w języku hawajskim.

Widzieliście, że grałem na swoim nosie, na Hawajach drogą prywatnego powitania jest dotknięcie swoich nosów, w sensie wdech czyjejś energii życiowej, jest to dzielenie się miłością i życiem. Jeśli mamy wielu ludzi tak jak na tej sali, to zabrałoby to zbyt wiele czasu, a więc dzielimy się w ten sposób, że gramy na nosie – energia z nosa jest czysta, ponieważ nos nie potrafi krytykować.

Jak wygląda takie powitanie?

Nie pocieramy swoich nosów, tylko dzielimy się oddechem (energią życiową).

Kiedy poznałem tą wiedzę i dorastałem w niej i ostatecznie mój nauczyciel uznał, że ja mogę uczyć, wtedy, ponieważ byłem w bardzo wielu różnych miejscach na świecie zdecydowałem, że ta starożytna wiedza, starożytny sposób na uzdrawianie powinien być przywrócony dla społeczeństwa. W pradawnych czasach był używany w wioskach, w których mieszkali ludzie.

Dzisiaj większość ludzi na świecie mieszka w miastach i dlatego ta wiedza jest tak bardzo potrzebna. Więc uczyniłem moim celem podzielenie się z ludźmi tą wiedzą niezależnie od tego gdzie mieszkają  i pomóc wyszkolić nowoczesnych szamanów miejskich.

Czy prócz ciebie na Hawajach ktoś posiada te wszystkie tajemnice, ktoś je gromadzi, są prawdziwi strażnicy?

Szamani tacy jak ja (ale ta droga, którą ja nauczam, nie jest tradycyjna). Tradycyjnie szaman naucza swoich uczniów i każdy z tych uczniów znajduje wioskę w której zaczyna pracować. Ja robię to również, ale w starożytnych czasach ludzie mieszkający w tych wioskach tak czy inaczej mieli olbrzymią ilość tej wiedzy szamańskiej. Pewien rodzaj zrozumienia czym jest zdrowie i w jaki sposób działa uzdrawianie. We współczesnym świecie tak nie jest, więc ja poruszam się, żeby przygotować grunt moim uczniom.

Szamani - nie ma organizacji, żadnej hierarchii, jest to rodzajem duchowej demokracji, każdy jest niezależny i równy sobie!

Kim w twojej tradycji jest szaman, co potrafi?

Szaman jest uzdrowicielem, który pracuje z siłami umysłu i siłami natury i duchami, żeby sprawić uzdrowienie (wewnątrz jednostek) pomiędzy jednostkami, pomiędzy ludźmi i ich środowiskiem i pomiędzy ludźmi a światem duchów, ale także uzdrawianiem nie tylko ciała, ale również umysłu i okoliczności - to jest to, co ludzie robią z naszej hawajskiej tradycji i nazywa się to kala – kukua, a szaman jest nazywany kukua. 

Dla szamanów wszystko ma duszę, powiedz gdzie to pudełko ma duszę?

Jest to trudne do wyjaśnienia, bowiem nie tylko wszystko ma swojego ducha, ale również jest duchem, więc duch drzewa wygląda jak drzewo, duch krzesła wygląda jak krzesło, duch wiatru – no cóż, nie można go zobaczyć, ale można go odczuć, materialna forma, którą widzimy jest tylko formą ekspresji ducha ...

i nie ma to nic wspólnego z energią kształtu, z energią człowieka, który to wykonał?

Pomyślmy w ten sposób – jeśli ktoś zrobi krzesło, to to krzesło zachowuje pamięć o tym, kto je stworzył, ale duch krzesła jest jego własnym duchem, jeśli dwojgu ludzi urodzi się dziecko, to duch dziecka ma pamięć swoich rodziców, ale  swego własnego ducha.

Co wy poruszacie w człowieku, że następuje ten szybki efekt uzdrowienia?

To, co mamy na Hawajach to idee, które są bardzo proste i bardzo jasne i działają bardzo szybko – zrobimy to teraz, niektórzy z was mogą odczuć efekty nawet teraz, a jest to metoda poruszania energią i zwracania się do własnego ducha aby nastąpił proces leczniczy – piko – piko

Pico – Pico

Według Hawajczyków, szczyt głowy jest połączeniem z naszym Wielkim Duchem, pępek zaś jest centrum wszechświata.

Oddychamy w bardzo specjalny sposób, używamy naszego umysłu w bardzo specjalny sposób, żeby zharmonizować te dwa miejsca. Kiedy uda nam się harmonizacja, wtedy następuje pełna harmonia pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Kiedy będziecie to robili, myślcie o leczeniu, którego potrzebujecie, o swoim ciele, o związkach, o okolicznościach – dodawajcie po cichu słowo – AMAMA – niechaj tak będzie, pozwólmy, żeby to się stało.

Kiedy wdychacie powietrze przenieście całą swoją uwagę na szczyt swojej głowy. Jeżeli będziecie chcieli położyć tam swoją dłoń, to jest to w porządku.

Kiedy wydychacie, skupiacie całą swoją uwagę na pępku, a wewnątrz siebie myślicie na przykład – moje serce jest uzdrowione - AMAMA, moje serce jest uzdrowione – AMAMA. Jedyne czego potrzebujecie to poruszać swoją uwagą. Wasza energia będzie się poruszała, podążając za Waszą uwagą. Gdy będziecie już sami możecie powtarzać to jak długo zechcecie.

Wdech - jesteśmy uzdrowieni – AMAMA

Wydech - jesteśmy uzdrowieni – AMAMA

Wdech - jesteśmy uzdrowieni – AMAMA

Wydech - jesteśmy uzdrowieni – AMAMA ...

Posiedźcie w spokoju i poczujcie energię.

To było bardzo proste, ale jest to bardzo starożytny i bardzo potężny sposób uzdrawiania.

Jeśli chcecie możecie wezwać moją moc, mój duch wam pomoże,

Bardzo ważna – głęboka relaksacja.

A które choroby z punktu widzenia szamana są nieuleczalne?

Z szamańskiego punktu widzenie nie leczymy ciała, leczymy ducha i związki pomiędzy duchami, możemy jedynie spróbować wyleczyć związki pomiędzy duchem umysłu a duchem ciała,

większość chorób jest powodowana przez brak harmonii pomiędzy duchami dwójki, lub większej ilości ludzi, a jeśli my pomożemy zharmonizować tego typu związki, ciało leczy się samo, nie ma żadnej choroby, która nie mogłaby zostać wyleczona, ale każde uzdrawianie wymaga zmiany tego, co jest uzdrawiane, niektórzy ludzie nie chcą się zmienić, a uzdrawianie nie ma miejsca w chwili, kiedy człowiek nie chce się zmienić, ale wszystko może zostać wyleczone!!!

Są choroby uznane w świecie za nieuleczalne – aids, rak – czy i z nich można się wyleczyć?

Oczywiście, że tak!!! ... wymagało to niekiedy tylko zmiany wewnątrz tej osoby, a szaman był po prostu dobrą drogą przynoszącą te zmiany.

ALOHA

Jestem chora na reumatoidalne zapalenie stawów, pracuję z energiami, niestety, chyba sama nie umiem wprowadzić tej harmonii – czy możesz mi pomóc?

Jest pewna grupa chorób, która obejmuje w sobie – reumatyzm, artretyzm, (plazma?) alergie. Zwykle powstaje poprzez ciężką, ostrą krytykę. Każda z chorób ma około 4 poziomów, które na nią silnie wpływają.

Poziom fizyczny – choroba powstaje z fizycznego napięcia,

żeby dać wam najprostszy przykład – jeśli leczyłbym kogoś, kto miałby rękę przebitą gwoździem, to najpierw wyciągnąłbym mu gwóźdź z ręki – tą fizyczną częścią należy się zająć, w innych warunkach, może być reprezentowane przez złość lub napięcie może pochodzić z pracy, może pochodzić od innych ludzi, może przychodzić do nas z bardzo różnych powodów - relaksowanie ciała fizycznego jest więc bardzo ważne dla pozbycia się każdej choroby.

Poziom emocjonalny – oznacza strach lub złość (są razem obecne, jedna może znacznie dominować nad drugą)

Np. w reumatyzmie (i pozostałych z tej grupy) czynnik emocjonalny bardzo często ma coś wspólnego ze złością i bardzo często wyraża się w krytyce, czasami samego siebie, czasem w kry-tyce innych ludzi czy krytyce okoliczności. Za każdym razem gdy osoba krytykuje cokolwiek, fizyczne ciało reaguje napięciem i duch waszego ciała bierze to do siebie, a gdy krytykujesz siebie jest jeszcze gorzej. A kiedy duch waszego ciała uważa, że jest atakowany, spina mięśnie żeby się ochronić. Jeżeli jest dużo krytyki, niektóre z mięśni pozostają chronicznie spięte, przeszkadza to i powstrzymuje ciało przed wyleczeniem samego siebie. Rozwiązaniem tego problemu, z tego poziomu (poziomu emocjonalnego) będzie niewątpliwie maksymalne zredukowanie krytyki, a także odnajdywanie i chwalenie jak największej ilości rzeczy, a ciało zacznie się coraz bardziej relaksować–zaczniecie odczuwać poprawę, a może nawet i wyleczenie.

Jak można leczyć depresję?

DEPRESJA to gniew skierowany do wnętrza. Zaczyna się z frustracją i rozwija się do poczucia beznadziejności, a jeżeli jest jeszcze cięższy staje się beznadziejnością, aż wreszcie może się stać rozpaczą. Wszystko to sprowadza się do tego, że osoba czuje, że może zrobić coraz mniej ze swoimi problemami, więc to, co można zrobić dla takiej osoby opiera się o to, jak ciężka jest ta depresja, ponownie napięcie fizyczne jest obecne, więc jeśli można sprawić, żeby energie osoby zaczęły się poruszać, żeby osoba się odprężyła – to pomoże w uzdrawianiu. (Pierwsze co, to odprężenie)

Dowiedziono, że spacerowanie na łonie natury jest bardzo potrzebne, wstawanie z łóżka, nie leżenie.

Bez znaczenia jak ktoś się czuje, ale jeżeli zacznie mówić – mogę to zrobić – jako coś w rodzaju powtarzanej afirmacji, to zaczyna wysyłać wiadomość do swojego własnego ducha, może sprowadzić zmiany, wystarczy, że powiecie, że – mogę to zrobić – bez określania szczegółów – SPRÓBUJ!!!

Nie potrafię tego zrobić – tu mięśnie się napinają – słabnięcie.

Wzorzec słów pozwala więc przestroić poruszanie energiami, w formie głębokiej relaksacji, lub ruchu i powtarzaniu słów – mogę to zrobić - nawet jeżeli w tym momencie w to nie wierzysz – powtarzajcie je ciągle – MOGĘ TO ZROBIĆ – czyli poruszanie energiami.

RELAKS, ĆWICZENIA FIZYCZNE – bardzo pomocne w wycią-gnięciu kogoś z depresji, jeśli możecie ich zmusić, żeby robili te rzeczy!!!

(Śpiew 24:12)

ALOHA

Mam problem z kręgosłupem, też prawa ręka i prawa noga...

Kręgosłup – prawa strona boli – dysharmonia w związkach z duchem męskim, to może być dysharmonia np., u kobiet mogą to być – praca, pieniądze (reprezentowane przez ducha męskie-go) – próbuj wizualizacji - trzeba stworzyć pewien system symboliki, który najbardziej odpowiadałby temu przypadkowi –  teraz podam tylko bardzo ogólnikowy sposób wizualizacji, który może pani użyć – wyobraźcie sobie pewne miejsce w waszym umyśle, np., pole i wyobraź sobie, że stoisz na polu (tam, w wyobrażonym miejscu) i wyobraź sobie, że ten duch relacji z mężczyznami, jeśli jesteście w stanie wyobrazić sobie określoną osobę, to wyobraźcie sobie ją, jeśli nie jesteście w stanie dokładnie określić o kogo chodzi, po prostu wyobraźcie sobie mężczyznę i wyobraźcie sobie, że macie piłkę i rzucacie sobie tą piłką pomiędzy wami, a waszym zadaniem jest użycie waszej woli do tego, żeby zmusić ich (wasze wyobrażenie) do tego, żeby on (oni) ciągle się z wami bawili, dopóty, dopóki nie uzyskacie wyobrażenia spokojnej gry, rzucania tam i z powrotem, kiedy stworzycie tego typu harmonię w wewnętrznym świecie, zacz-nie ona wpływać na świat zewnętrzny i wtedy rozpocznie się proces leczenia, może zdarzyć się to bardzo szybko, a być może trzeba będzie powtarzać to ćwiczenie wiele razy, ale to symboliczne ćwiczenie reprezentuje harmonizowanie duchów, a gdy otrzymacie harmonię w waszym wewnętrznym świecie, to zacznie przynosić efekty lecznicze dla ciała.

A co z ludźmi, którzy mają uszkodzony kręgosłup, paraliż kończyn dolnych?

Paraliż ma związek ze strachem, istnieje coś, czego osoba bardzo boi się zrobić, to jest po prostu metoda, którą duch ciała próbuje was ochronić przed czymś gorszym, proces uzdrawiania w takich przypadkach oznacza nauczenie ducha ciała, że są inne drogi, którymi można to zrobić (przykład kobiety na wózku – list, nie wróciła więcej – jeśli mogłaby wstać, trzeba by zrezygnować z wielu „przywilejów”)

Proszę o sposób postępowania z rak iem?

Rak jest kombinacją strachu i gniewu, zwykle jest to bardzo wielki gniew i wielki strach przed ujawnieniem tego gniewu, czy wyrażeniem go (mówimy tutaj o poziomie emocjonalnym), jest ważne, aby pomóc tej energii uwolnić się z człowieka, jeśli przestudiujecie życiorysy ludzi u których rak spontanicznie wycofał się, lub też tych, którzy świadomie się z niego wyleczyli zwykle odnajdujemy jeden z dwóch wzorców zachowań, obydwa zawierają skupienie uwagi na czymś na zewnątrz od siebie i zwykle te osoby kładą swoją uwagę, nacisk swojej uwagi na zmienienie całego swojego życia, zmianę wszystkich swoich wzorców, Chińczycy powiadają, że jeżeli chcesz zmienić coś w swoim życiu, zmień 27 rzecz w swoim domu – to, co naprawdę to oznacza, to to, żeby zmieniać wzorce naokoło siebie, wszystkie wzorce, a zmiana tych wzorców zmieni waszą energię i całe twoje zachowanie, to jest bardzo, bardzo pomocne w uzdrawianiu raka.

Inną metodą jest oddanie całego czyjegoś życia, poświęcenie całego swojego życia na pomaganie innym w jakiś sposób, czasami może to być pomaganie innym, żeby poradzili sobie z własnym rakiem, a czasami w jakikolwiek inny sposób, to zabiera całkowicie waszą uwagę z was i przenosi na innych, którzy potrzebują pomocy – na poziomie emocjonalnym o którym teraz mówimy, te dwie rzeczy są naprawdę bardzo, bardzo skuteczne w postępowaniu z rakiem.

Zewnętrzna i wewnętrzna strona stóp piecze?

Problemy ze stopami zwykle oznaczają niechęć do bycia tam, gdzie się jest obecnym, to może oznaczać fizyczne miejsce np., pracę, lub miejsce zamieszkania, lub może też oznaczać coś w związku – powinno się zacząć od tego, żeby zaobserwować kiedy to się dzieje i kiedy to się dzieje w najsilniejszy sposób – często jest to jest klucz do tego co się dzieje, ...

Pytanie o dysharmonię z duchem żeńskim?

Jeśli macie problemy ze swoim ciałem i pojawia się więcej problemów niż jeden po prawej stronie ciała, zwykle może to oznaczać jakiś problem ze strony mężczyzny, jeśli zaś jest po lewej stronie ciała, to może oznaczać jakiś problem z żeńskością, lub żeńskim typem ducha.

Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie relacji ze swoimi rodzicami, niezależnie od tego czy żyją, czy nie, ponieważ w wielu wypadkach niechęć lub gniew wobec rodziców mogą się ciągnąć przez całe życie, nawet po ich śmierci.

Następnie sprawdźcie obecne związki z mężczyznami, z kobietami (lub przeszłe nie zakończone).

A trzecim sposobem może być sprawdzenie wszelkich symbolicznych związków pomiędzy kobietą i mężczyzną w waszym życiu.

Symbolicznie męski duch, czy też męska siła może mieć związek z tworzeniem czegoś, sprawianiem, że pewne rzeczy się stają, czy nawet z robieniem pieniędzy (czy z czymś podobnym), a kobiecy duch symbolizuje adaptację, kompromis (nie w sensie pejoratywnym) i otrzymywaniem, przyjmowaniem.

Jeżeli są spięcia - to relaksowanie ciała jest najważniejszą rzeczą. Na Hawajach mamy wiele tradycji związanych z relaksacją ciała, zawierające specjalne masaże, właśnie to są początki – pewien sposób na leczenie, czasami, a nawet bardzo często poprzez relaksowanie ciała oczyszczamy nasz umysł ...

Pytanie o łuszczycę?

Skóra jest naszym najbliższym powiązaniem z innymi ludźmi

I to jest zawsze pierwsza rzecz, którą należy sprawdzać (pierwsza opcja).

Czy jest coś toksycznego co znajduje się blisko was i w co jesteście wmieszani, ale przez większość czasu emocjonalne czynniki są bardziej ważne, to, co powoduje łuszczenie się skóry, to po prostu poczucie, że jest się nie ochranianym, lub też bardziej podatnym na wszelkie wewnętrzne ataki i podbudowywanie wiary we własne możliwości samego siebie jest bardzo ważne, wtedy przestajemy się czuć tak bezsilni w relacjach z kimś innym i żeby nic nie komplikować, to zwykła technika którą podałem wcześnie, afirmowania – mogę to zrobić – będzie bardzo pomocna w tym wypadku ...

Wszystko co wiąże się z wszelkiego rodzaju infekcjami, lub też właśnie z ciśnieniem krwi zwykle ma swoje korzenie w gniewie, zwykle jest to jakieś nastawienie mentalne, które dotyczy krytyki, to dzieje się tak często, wobec tego najlepszą metodą zaraz po nauczeniu się fizycznej relaksacji jest to, jak doceniać i dostrzegać dobre rzeczy wokół siebie.

Te rzeczy którymi się z wami dzielę będą działały dla wielu ludzi przez większość czasu – są naprawdę tanie i łatwe do zastosowania – są niewątpliwie najlepsze, żeby ich spróbować na początek i dać im dobry okres próbny, obserwować, czy się poprawia - nie zawsze potrzebujecie natychmiastowego wyzdrowienia ale tak czy inaczej, jeżeli się wam poprawia, to wiecie, że  dobrze robicie, wszystkie te rzeczy używane w szamanizmie, od tych takich najbardziej prostych i praktycznych do niesamowicie skomplikowanych rzeczy, o których nie miałem czasu wam opowiedzieć – zawsze może to zostać połączone z jakąkolwiek inną formą leczenia – chciałbym to dodać - jeśli ktoś ma przejść operację chirurgiczną i wierzy w to, że to mu pomoże, to pomaga mu przejść przez operację w znacznie lepszej kondycji i jeśli wybieracie się na operację chirurgiczną to warto powiedzieć swojemu ciału dlaczego przez to będziecie przechodzić, co dokładnie się stanie, jakie będą tego korzyści i co wy chcecie, żeby się działo w trakcie operacji i po, możecie powiedzieć swojemu ciału – no więc dobrze, przejdę tą operację, plusem tego będzie lepsze samopoczucie, będziemy mogli robić to czy tamto i dam ci lody jako nagrodę, a to, co chcę od ciebie to pozwolić żeby nóż wszedł dosyć łatwo, żeby operacja była prosta, żebyś się otworzyło i pozwoliło im zrobić swoją pracę, a potem, żeby wszystko się zrosło bardzo szybko i żebyś pozostało w relaksacji podczas całego procesu i kiedy to już się skończy, żebyś się wyleczyło bardzo szybko, bez żadnych komplikacji, jeśli porozmawiacie ze swoim ciałem w ten sposób, będzie dużo łatwiej przechodziło przez chirurgię, czy jakąkolwiek inną terapię, której używacie.

Ta świadoma komunikacja pomiędzy waszym umysłem a duchem waszego ciała niezależna od rodzaju zabiegów, którym się poddajecie może być bardzo, bardzo efektywna, najwspanialszą sprawą z szamańskiego punktu widzenia jest to, że może powodować każdy inny sposób leczenia czy terapii znacznie bardziej efektywną, nie musicie robić jednego lub drugiego.

Czy chorowałeś?

Oczywiście – każdy może mieć jakieś konflikty, możemy się denerwować na ludzi i na rzeczy, ale im bardziej znasz tą wiedzę, tym szybciej możesz wyzdrowieć, dochodzi się do umiejętności, kiedy choroby nie trwają zbyt długo ...

ALOHA

Myślę, że mogę to zrobić, myślę pozytywnie o tym co mnie otacza – wychodzę z domu, łapię gumę, spóźniam się, tracę pracę???

W takim wypadku wskazywałoby to na osobę, która jest doskonała w ukrywaniu przed samym sobą pewnych swoich części.

Jako istoty ludzkie jesteśmy bardzo kreatywni i bardzo

inteligentni i jest możliwym, że wydaje nam się, że robimy same dobre rzeczy, kiedy tak naprawdę bardzo silnie podążamy w kierunku problemu z którym musimy się zmierzyć i ten problem i tak będzie się w jakiś sposób manifestował, czy fizycznie, czy w związkach, czy w wypadku okoliczności ...

W jaki sposób przekonać ducha ciała, żeby spowolnił, a daj Boże zatrzymał starzenie tego ciała?

Muszę się zwrócić do strachu, który ludzie mają przed zestarzeniem się, bowiem ludzie utożsamiają starość (czy starzenie się) z chorobami, ze słabością, z zanikami umysłowymi, a tak naprawdę żadna z tych rzeczy nie ma nic wspólnego z wiekiem – wszystkie te problemy są związane ze stresem, a jeżeli pojawia się stres to należy się go pozbyć różnymi sposobami!!!

W trakcie kiedy starzejemy się, zmieniamy się, bowiem zmiana jest naturalną częścią życia – młode drzewo nie wygląda dokładnie w ten sam sposób jak stare drzewo, możemy zdecydować, że podoba nam się bardziej wygląd młodego drzewa niż wygląd starego drzewa, ale jest to społeczno - kulturalny pomysł, ale tak naprawdę chodzi o to, w jaki sposób to drzewo funkcjonuje – ostatnie studia wykazały (dla przykładu), że starzejący się ludzie (65 latkowie i starsi), gdy włączono ich do programu ćwiczeń fizycznych - podnoszenia ciężarów – po 12 tygodniach prawie wszyscy z nich mieli lepsze wynika niż 21 – latkowie.

Po prostu, zwykle sprowadza się do tego, że gdy ludzie starze-ją się, przestają robić pewne rzeczy – przestają używać swoje-go ciała, przestają używać swojego umysłu i zaczynają spadać na boczny tor i myślą, że to wiek powoduje u nich te przemiany, ale to nie wiek, jeśli chcielibyście wyglądać młodziej, techniką na to jest myśleć młodziej, a to znaczy ...

żeby spędzać czas, możecie o tym myśleć jako o medytacji, przypominając sobie najlepsze czasy swojej młodości, kiedy byliście najlepsi, najsilniejsi, najbystrzejsi, najwspanialsi, najpiękniejsi, a to przywróci bardzo wiele z procesów chemicznych, które dzieją się w organizmie (hormonalnych) z czasów, kiedy rzeczywiście mieliście inny, młodszy, określony wiek.

To nie zatrzyma procesów starzenia się, ale może spowodować odmłodzenie wielu waszych organów wewnętrznych, skóry itp.

Błogosławieństwo Serga

Z miłością,

Dla dodania mocy ich sukcesom

Niech będzie to miłość,

Moc

I sukces

 

E HOU MAI KA I

I KA PO E MA NU

E LO HAI

E MANA E

E PONO E

AMAMA

 

napisz do Serge'a King'a

strona główna | Huna Kahili