Medytacja Sith i Jedi

ALOHA!
I wylapalem:

Techniki medytacyjne Sith i Jedi zostały opracowane przez wieki jako sposób na spojrzenie w głąb siebie i w mądrość Mocy. Istniało wiele różnych technik medytacji, ale większość zaginęła, zniszczona przez czas. Poniższy tekst to tylko pierwszy krok w kierunku poznania najpowszechniej stosowanej metody.

Jak i całe szkolenie w Mocy, tak też techniki medytacyjne opierają się na trzech podstawowych stopniach w hierarchii: "Kontrola", "Zmysł" i "Zmiana". Musisz nauczyć się kontrolować własne umiejętności, zanim będziesz umiał prawdziwie poczuć Moc. Kiedy już opanowałeś wyczuwanie otaczającej cię Mocy, możesz jej użyć do wykonywania czynności i zmieniania wydarzeń i przedmiotów, które cię otaczają.

Podstawowe techniki uczą kontrolować twoje procesy myślowe i pozwalają skupiać się na jednym przedmiocie, będącym niejako "celem" medytacji.
Ten przedmiot MUSI być dla ciebie rzeczywisty subiektywnie lub obiektywnie, tak więc łatwiej jest zaczynać z obiektem fizycznym, jak na przykład piłka lub świeca. Kiedy opanujesz medytowanie z obiektami fizycznymi, będącymi celem, możesz przystąpić do medytacji nad obiektami myślowymi lub własnymi celami do osiągnięcia. Upewnij się, że obiekt taki jest w twoich myślach dokładnie określony.

Siądź na podłodze lub posłaniu tak, aby kręgosłup i szyja trzymały się prosto. Umieść dłonie na udach wnętrzem ku górze. Rozluźnij ciało głęboko i szybko. Kiedy się zrelaksujesz, ustabilizuj oddech, aby był spokojny i wyregulowany. Jeśli używasz obiektu fizycznego, skup na nim swój wzrok; w przeciwnym wypadku, zamknij oczy. Zacznij izolować się od wszystkiego, co cię rozprasza - dźwięków, zapachów i tym podobnych - kiedy tylko rozpoczniesz kierować swe myśli do wewnątrz. Staraj się nie błądzić na manowcach myśli, starając się od nich odciąć.
Koncentruj myśli na obiekcie medytacji.

Ćwicz to do czasu, kiedy będziesz w stanie skoncentrować się bez rozpraszania myśli. Kiedy już to opanujesz, powinieneś poczuć ten obiekt poprzez Moc. Skup się na odczuciach i wyczuj ten przedmiot.


Blessed be,
misiek
mailto:Spiacy_Niedzwiedz@go2.pl

---In your pursuit of peace and justice, remember, the Force will be with you...always!

strona główna | kącik miśka